Petra Joklová

V tanci cítím vůni svobody a v jeho stínu vnímám intenzitu své vlastní osobnosti. V rytmu hudby otvírám dveře své vášně.

Africkému tanci se věnuje už několik let a stále v něm objevuje nové kvality. Vnímá ho jako formu meditace, groundingu, spojení sama se sebou, přírodou a energií všude kolem nás. Na africkém tanci nejvíce obdivuje jeho dynamiku a zároveň ladnost, balancování polarit mužsko-ženského principu a umění otevřít se naprosto jiné filosofii pohybu a hudby než které známe z Evropy.

Tanec a pohyb je její láska už od dětství. Do vod tance se začala nořit hlouběji až s příchodem do matičky Prahy v roce 2004, kde začala se scénickým tancem v tanečním studiu H. Ke scénickému tanci se pak přidalo flamenco. S africkým tancem se seznámila poprvé v Ugandě, kde strávila pracovně půl roku. Po návratu se začala věnovat západoafrickému tanci v ČR pod vedením různých lektorů.

V letech 2008 - 2011 působila v tanečně hudební skupině Batocu.
V roce 2008 a 2009 absolvovala hudební a taneční stáže v Gambii.

Od roku 2012 učí africký tanec v Liberci. V současné době se věnuje taneční a pohybové terapii napříč různými směry. Nejvíce ji ale oslovila Biosyntéza a Labanova analýza pohybu.

V roce 2012 začala spolupracovat se skupinou Aneboafro, kde zůstala dodnes.

V roce 2014 absolvovala roční výcvik Labanovy analýzy pohybu a Bartanieff Fundamentals u Reny Milgrom.

Za zdroje inspirace v oblasti afrického tance považuje tanečníky a tanečnice, u kterých se učila jak v Africe, tak v ČR. Nejvíce ji ovlivnili: Anani Dodji Sanouvi, Griot Guere Daudet, Mohamed Bangoura, Michel Kouakou, Lucie Hawa Goldin, Natasha Noack, Koffi Koko...

Naše otevřené kurzy

PŘÍŠTÍ HODINA: 07.07. od 18:15 Africký tanec v Liberci

OGM1Zm