Petra Joklová

V tanci cítím vůni svobody, miluji živou hudbu a práci s lidmi. Sama jsem neustále v procesu učení, objevování a vracení se k základům, abych mohla růst dál.

Africkému tanci se věnuji už několik let a stále v něm objevuji nové kvality. Vnímám ho jako formu meditace, groundingu, spojení sama se sebou, přírodou a energií okolo mě. Na africkém tanci nejvíce obdivuji jeho dynamiku a zároveň ladnost, balancování polarit mužsko-ženského principu a umění otevřít se naprosto jiné filosofii pohybu a hudby než které známe z Evropy.

Tanec a pohyb je moje láska už od dětství. Do vod tance jsem se začala nořit hlouběji až s příchodem do matičky Prahy v roce 2004, kde jsem tedy začala se scénickým tancem v tanečním studiu H. Ke scénickému tanci se pak přidalo flamenco. S africkým tancem jako takovým jsem se seznámila poprvé v Ugandě, kde jsem strávila pracovně půl roku. Po návratu jsem se začala věnovat západoafrickému tanci v ČR pod vedením různých lektorů.

V letech 2008 - 2011 jsem působila v tanečně hudební skupině Batocu.
V roce 2008 a 2009 jsem absolvovala hudební a taneční stáže v Gambii.

Od roku 2012 vedu lekce afrického tance v Liberci. V současné době se věnuji terapii tancem a pohybem. Mám za sebou výcvik Muzikoterapie. Za posledních pár let mě nejvíce oslovila Biosyntéza a Labanova analýza pohybu.

V roce 2012 jsem začala spolupracovat se skupinou Aneboafro, kterou jsem postupně zaměnila za výchovu dětí :)

V roce 2014 jsem absolvovala roční výcvik Labanovy analýzy pohybu a Bartanieff Fundamentals u Reny Milgrom.

V letech 2018-2020 jsem absolvovala výcvik Muzikoterapie.

Za zdroje inspirace v oblasti afrického tance považuje tanečníky a tanečnice, u kterých se učila jak v Africe, tak v ČR. Nejvíce ji ovlivnili: Anani Dodji Sanouvi, Griot Guere Daudet, Mohamed Bangoura, Michel Kouakou, Lucie Hawa Goldin, Natasha Noack, Koffi Koko...

Naše otevřené kurzy

PŘÍŠTÍ HODINA: 06.10. od 18:15 Africký tanec v Liberci

YTA0NTc5ZW