Kurzy

Pokud chcete proniknout do tajů afrických tanců nebo se chcete prostě jenom uvolnit od všedních starostí, je tento druh tance pro Vás.

Jak vypadají kurzy?

Na začátku každé lekce probíhá relaxace, uvolnění a práce na základech afrického rytmu. Považuji za důležité, aby tanečníci chápali smysl afrického tance a uměli vnímat hudbu, kterou pro ně bubeníci na tradiční africké nástroje hrají.

Tančíme kroky a prvky, které cvičí mozkové hemisféry, uvolňují mysl i tělo. Dbáme na pohyby a podle svých možností jsme ke svému tělu ohleduplní a maximálně vnímaví. Během tance pracujeme s energií a dynamikou pohybů.

Pro koho je africký tanec určen?

Africký tanec může tančit každý bez ohledu na věk, pohlaví a taneční zkušenosti. Naopak různorodost tanečníků a tanečnic přináší obohacení společně stráveného času.

Co si mám vzít na sebe?

Cokoliv, v čem se cítíte pohodlně a příjemně. Tančí se naboso.

Co doporučuji se sebou?

Nadšení, ručník, náhradní tričko a hodně vody:-)

Reference:

Na africké tance k Péťe Joklové chodím asi dva měsíce. Nyní jsem poprvé prožila i 3 hodinový workshop. Těžko se mi nachází slova na to, co prožívám, když tančím při zvuku bubnů. Velmi podstatné pro mně je, že při skupinovém africkém tanci vedeném Péťou, se dokáži plně soustředit na sebe a zároveň na dynamiku celé skupiny. Slovy vznešenějšími - jako bych byla plně v sobě a zároveň plně v jednotě s ostatními tanečnicemi i bubeníky. Africký tance, jak ho prezentuje Péťa na svých lekcích je pro mně návrat k dokonalosti těla, kterou jsem cítila jako malá holčička. Vychutnávám si každý pohyb, prociťuji krásu svého těla a konečně se po dlouhé době raduji z toho, co moje tělo dokáže a jak je ladné. Velmi se mi líbí přátelská a veselá atmosféra, která lekce naplňuje a která mi zároveň dává pocítit, že se mohu spolehnout a plně otevřít vedení Péti.
Na každou lekci se velmi těším. Děkuji!!! Zuzka M.

Naše otevřené kurzy

PŘÍŠTÍ HODINA: 07.07. od 18:15 Africký tanec v Liberci

MGZlZD