Kurzy

Pokud chceš proniknout do tajů afrických tanců nebo se chceš prostě jenom uvolnit od všedních starostí, je tento druh tance pro Tebe.

Jak vypadají kurzy?

Na začátku každé lekce probíhá rozcvička, pokaždé trochu jinak. Cílem je se rozhýbat, zahřát a pracovat na základech vnímání rytmu formou her. Považuji za důležité, aby tanečníce a tanečníci procítili základní stavební kameny afrického západoafrického tance a uměli vnímat hudbu, kterou pro ně bubeníci na tradiční africké nástroje hrají.

Tančíme kroky a prvky, které cvičí mozkové hemisféry, uvolňují mysl i tělo. Jsme ohleduplní ke svým tělesným dispozicím a učíme se vnímat své možnosti. Během tance pracujeme s energií a dynamikou pohybů.

Pro koho je africký tanec určen?

Africký tanec může tančit každý bez ohledu na věk, pohlaví a taneční zkušenosti. Naopak různorodost tanečníků a tanečnic přináší obohacení společně stráveného času. Pokud máš momentálně nějaké otázky ke svému zdravotnímu nebo fyzickému stavu, můžeme předem probrat, zda je tento druh tance pro Tebe vhodný a za jakých podmínek (např. bolesti zad, těhotenství atd.)

Co si mám vzít na sebe?

Cokoliv, v čem se cítíte pohodlně a příjemně. Tančí se naboso.

Co doporučuji se sebou?

Nadšení, ručník, náhradní tričko a hodně vody:-)

Reference:

Na africké tance k Péťe Joklové chodím asi dva měsíce. Nyní jsem poprvé prožila i 3 hodinový workshop. Těžko se mi nachází slova na to, co prožívám, když tančím při zvuku bubnů. Velmi podstatné pro mně je, že při skupinovém africkém tanci vedeném Péťou, se dokáži plně soustředit na sebe a zároveň na dynamiku celé skupiny. Slovy vznešenějšími - jako bych byla plně v sobě a zároveň plně v jednotě s ostatními tanečnicemi i bubeníky. Africký tance, jak ho prezentuje Péťa na svých lekcích je pro mně návrat k dokonalosti těla, kterou jsem cítila jako malá holčička. Vychutnávám si každý pohyb, prociťuji krásu svého těla a konečně se po dlouhé době raduji z toho, co moje tělo dokáže a jak je ladné. Velmi se mi líbí přátelská a veselá atmosféra, která lekce naplňuje a která mi zároveň dává pocítit, že se mohu spolehnout a plně otevřít vedení Péti.
Na každou lekci se velmi těším. Děkuji!!! Zuzka M.

Chtěla bych říct, že Petra je skvělá lektorka a mám ráda její radostnou energii. Při vedení je neustále hravá a vnímavá k ostatním. Hodiny tance, které provázejí skuteční bubeníci, jsou neuvěřitelným autentickým zážitkem. Vedení má profesionální úroveň, které doprovází laskavé a otevřené srdce. Děkuji za inspiraci a proces, který následuji a který tu dostávám. Ištabela Barela

Naše otevřené kurzy

PŘÍŠTÍ HODINA: 06.10. od 18:15 Africký tanec v Liberci

Yjg3ZTY5OG