Africký tanec

Africký tanec má v každé zemi i každém koutu Afriky jiný charakter. Mnoho má ale společného: koordinace pohybů těla, dynamika energie, komunikace s hudebníky...

Tradiční africký tanec, který se v Africe tančí i v současné době, je spojen s významnými událostmi (svatba, narození dítěte, přechod do dospělosti...), ale i běžnými činnostmi jako je práce či jevy jako východ slunce. Jedná se většinou o společenskou událost za doprovodu hudebníků na tradiční hudební nástroje jako djembe, dundun, kenkeni, sangban, balafon, kora a mnoho dalších.

Africké tance, které učím, čerpají převážně ze západoafrické kultury. Nepředávám tradice, ale pouze "ochutnávku". Snažím se, aby tanečníci/tanečnice užili tanec, jeho základy v rytmu a práci s energií. Cílem je radost z tance, pohybu, uvolnění, souznění s bubeníky, kteří jsou jeho nedílnou součástí.

Africký tanec vychází z přirozených pohybů našeho lidského těla. Každý z nás si v něm v rámci své vlastní osobnosti rozvine svůj individuální taneční výraz. Vyjadřuje spojení mezi lidmi, matkou zemí, člověka sama se sebou a samozřejmě s hudbou. Bubeníci skrz své hudební nástroje předávají impuls k tanci a naopak tanečníci předávají impulsy bubeníkům. Jedná se o vzájemnou spolupráci, hru, radost nejen z tance, ale i ze života.

Naše otevřené kurzy

PŘÍŠTÍ HODINA: 06.10. od 18:15 Africký tanec v Liberci

Nzg5OWRl